Udział w kampanii "Drugie życie"
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 24 Marzec 2013 08:43
PDF Drukuj Email

NASZ UDZIAŁ W KAMPANII  "DRUGIE ŻYCIE" - TRANSPLANTACJA  - MASZ DAR UZDRAWIANIA

Pierwszy Dzień Wiosny stał się doskonałą okazją do zainicjowania naszego udziału w kampanii "Drugie życie", społecznej akcji promującej transplantację i oświadczenia woli. Grupa uczniów koordynująca naszą szkolną kampanię zapoznała społeczność szkoły z ideą akcji, zaplanowanymi działaniami oraz rozdała opracowane ulotki i oświadczenia woli. Następnie zorganizowaliśmy mały happening - kolorowy przemarsz ulicami Buku - z transparentami, hasłami i balonami, w koszulkach promujących kampanię. Młodzież wręczała mieszkańcom oraz zostawiała w sklepach i instytucjach ulotki informacyjne i zachęcała do podpisywania oświadczeń woli, czyli symbolicznej deklaracji przekazania narządów po śmierci dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Happening zakończył się przy budynku UMiG Buk, gdzie burmistrz Stanisław Filipiak wyraził uznanie dla młodzieży za włączenie się do tak szlachetnej akcji, zwłaszcza w tak młodym wieku.

Zmieniony ( Niedziela, 24 Marzec 2013 09:01 )